Spotkanie policjantek z pracownikami legionowsiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Dzielnicowa z Legionowa oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkały się z pracownikami pomocy społecznej, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Uczestnicy zostali zapoznani z funkcjonowaniem aplikacji KMZB, „Moja Komenda” oraz założeniami programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Tradycyjnie już policjanci omówili metody oszustwa „ na policjanta” i kradzieże „na administratora”.

Dzielnicowi w ramach swoich zadań bardzo często spotykają się z rożnymi osobami, grupami społecznymi czy też organizacjami, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tym razem policjantki z legionowskiej komendy odwiedziły Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” omówione zostały zagrożenia wynikające z takich przestępstw jak oszustwa „na policjanta”, „na wnuczka” czy kradzieże „na administratora”.
Policjantki tłumaczyły pracownikom MOPS jak działają przestępcy dokonujący oszustw, kradzieży, jakich metod używają, aby zmanipulować swoje ofiary, a w efekcie pozbawić ich często oszczędności całego życia.

Funkcjonariuszki prosiły uczestników spotkania, aby te wszystkie informacje przekazali swoim podopiecznym. W ten sposób wspólne działania Policji i instytucji samorządowych, mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród starszych mieszkańców miasta.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.