Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Skrzeszew: Zmiana Zarządu w OSP

W czwartek (24.03) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie gm. Wieliszew, spotkali się w remizie na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym. 

Zebranie otworzył i wybrany na prowadzącego został prezes Wiesław Wiśniewolski. Na zebranie przybył zastępca komendanta powiatowego PSP st. bryg. Arkadiusz Pich oraz wójt Paweł Kownacki oraz radna gminna Magdalena Donat.

Prezes przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2015 roku. Najważniejszym wydarzeniem był zakup samochodu GBA Man. Na zakup złożyły się dotacje gminy w kwocie 197.000 złotych oraz z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego 157.290 złotych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał 150.000 złotych.

Za prawie 10.000 złotych zakupiono defibrylator ratunkowy. Środki pochodziły z KRUSu  i środków własnych jednostki.

Absolutorium i rezygnacja prezesa

Zarząd OSP Skrzeszew otrzymał jednogłośnie absolutorium za 2015 rok. Prezes Wiesław Wiśniewolski poinformował zebranych, że rezygnuje z pełnienia funkcji prezesa i nie będzie kandydować ponownie. Wszystkim podziękował za wiele lat współpracy.

Nowy Zarząd

Zebrani podjęli decyzję aby zwiększyć ilość członków zarządu z 5 do 7 i przystąpili do zgłaszania kandydatur. Do zarządu zgłoszono 8 osób i w jawnym głosowaniu wybrano następujące osoby:
– Prezes Gracjan Stalewski
– Naczelnik Krzysztof Kowalik
– Zastępca Naczelnika Hubert Banaszek
– Sekretarz Daria Dłutek
– Skarbnik Marcin Wojciechowski
– Gospodarz  Jakub Kowalik
– Członek Mateusz Wiśniewski

Do komisji rewizyjnej weszli:
– Przewodniczący Łukasz Wójcik
– Członek Piotr Wardak
– Członek Paweł Wójcik

Delegatami na Zjazd Zarządu Gminnego zostali Hubert Banaszek i Marcin Wojciechowski. Przedstawicielami do Zarządu Gminnego Gracjan Stalewski i Krzysztof Kowalik.

Gracjan Stalewski zaraz po wyborze na prezesa podziękował za oddane na niego głosy oraz zaufanie do nowego zarządu. – Dziękuję odchodzącemu zarządowi za pracę jaką wykonali na rzecz budowy remizy czy też pozyskanie nowych samochodów. Pokazaliście nam jak walczycie o ten nasz dobytek. Chciałbym abyście mi pomagali kierować tą jednostką. Liczę na dobrą współpracę również z wójtem gminy i komendą powiatową w Legionowie.

Za głosy  i zaufanie podziękował również nowo wybrany naczelnik Krzysztof Kowalik.
Mam nadzieję, że nie utoniemy w papierach i damy radę z pomocą innych w tym komendy i wójta. Chcemy dalej kontynuować tradycję OSP Skrzeszew. 

 – Chciałem podziękować ustępującym władzom za kilka kadencji solidnej pracy dla OSP Skrzeszew – powiedział do zebranych wójt Paweł Kownacki.  – Jest to ciekawa zmiana pokoleniowa. Ważne aby ze sceny zejść niepokonanym. Odejść zawsze można w chwale i za to zarządowi dziękuję. Pan Gracjan pewnie czuje się podobnie jak ja wtedy gdy startowałem na wójta. Mówiono mi, że młody pcha się do władzy. Prezesie Gracjanie będziesz miał dużo do wykazania się i zdobycia zaufania. Macie wokół siebie przyjaznych ludzi. Jestem tu i ja po to aby Wam pomagać. Bierzcie przykład z sąsiadów i zbierajcie nowych członków. Dla gminy takie organizacje jak straż pożarna są bardzo ważne i liczymy na Was. 

 – Musicie opierać się o doświadczenia starego zarządu, któremu również chciałem podziękować za owocną współpracę i liczę na taką samą z nowym zarządem  – powiedział st. bryg. Arkadiusz Pich – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Wójt Paweł Kownacki w rozmowie z naszym portalem skomentował wybór nowego zarządu.  – Nastąpiła zmiana pokoleniowa. Dajmy szanse młodym ale myślę, że doświadczonym strażakom. Mnie też jako młodego wójta ludzie się obawiali. Każdemu z członków zarządu trzeba dać szansę i na pewno godnie pokierują pracą OSP Skrzeszew. 

MK

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.