Skrzeszew: Pasowanie uczniów z okazji Święta Edukacji Narodowej

Dzień 14 października 2015 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów a uroczystość prowadziła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie klas I przygotowali program artystyczny, na który przybyła Dobra i Zła Wróżka ze swoimi pomocnikami. Dzieci z klas I miały do wykonania kilka zadań. Za poprawne wykonanie ich, Wróżki zgodziły się na to, aby pani dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów. Przed pasowaniem musiały zażyć „tabletkę mądrości” oraz „eliksir wiedzy”.

Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. Nowo pasowani uczniowie zostali obdarowani upominkami przez Pana Wójta Gminy Wieliszew – Pawła Kownackiego, rodziców i kolegów z klas II. Otrzymali również swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcie grupowe i indywidualne.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem – pierwszaki częstowały zgromadzonych cukierkami. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udaliśmy się do domów.

Tekst i foto: Piotr Mostowiec

Więcej zdjęć dostępne tutaj

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.