Legionowo: 81 latek z 53 litrami spirytusu bez akcyzy

Pięćdziesiąt trzy litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Legionowa. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 81-letniego mieszkańca Legionowa. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy do chwili obecnej nie zostały oszacowane.
Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o posiadanie alkoholu bez znaków akcyzy miało miejsce w Legionowie w dniu 10 października br. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w ramach realizowanych zadań służbowych ujawnili przy mężczyźnie kilka butelek spirytus z nieznanego pochodzenia. W ramach dalszych czynności okazało się, iż w garażu należącym do 81-latka ujawniono większą ilość nielegalnego wysokoprocentowego alkoholu.

Po przeliczeniu zarekwirowanego mienia okazało się, że w samochodzie oraz pomieszczeniu znajdowało się w sumie 53 litry, alkohol przechowywany był w litrowych plastykowych butelkach bez znaków skarbowych akcyzy.

Zabezpieczony alkohol został przekazany do badania w celu ustalenia czy nie zagrażał życiu i zdrowiu ludzkiemu. Mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut posiadania alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej i grozi mu kara do 3 lat więzienia.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.