Skrzeszew: Biskup erygował nową parafię

We wtorek (8.12) w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele w Skrzeszewie gm. Wieliszew, odprawiono specjalną Mszę świętą której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk – biskup pomocniczy diecezji warszawsko – praskiej.

W trakcie uroczystości, biskup Marek powołał do istnienia nową parafię pw. św. Jana Marii Vianeya. Parafia włączona została do dekanatu nowodworskiego a w jej skład weszły sołectwa Skrzeszew, Kałuszyn, część Nowej Olszewnicy, Topolina, Sikory i  Poddębie.

Nowa parafia liczy około 3 tysięcy wiernych. Przez 6 lat udało się wspólnymi siłami wybudować kościół, który obecnie jest na wykończeniu. Dla kapłana pobudowano budynek plebanii.

W uroczystości udział wzięli wójt Paweł Kownacki, przewodniczący Rady Gminy Marcin Fabisiak oraz radny Grzegorz Zbroch. Poczty sztandarowe wystawili strażacy z OSP Kałuszyn i OSP Skrzeszew oraz Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie.

Na  funkcję proboszcza powołano dotychczasowego administratora ks. Krzysztofa Krupę, który złożył przed biskupem wyznanie wiary oraz przysięgę proboszczowską. Wierni podziękowali biskupowi sufraganowi za erygowanie nowej parafii. Podziękowania i zapewnienie o pomocy i współpracy otrzymał również świeżo mianowany proboszcz skrzeszewskiej parafii.

 

Foto: Piotr Mostowiec

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.