Nowy wóz ratowniczo – gaśniczy w OSP Nieporęt

Jednostka OSP w Nieporęcie otrzymała do dyspozycji nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd marki Man, o napędzie 4×4, zabiera jednorazowo 3000 litów wody, ma pojemność zbiornika umożliwiającą przejechanie minimum 300 km lub czterogodzinną pracę autopompy. Wyposażony jest w sprzęt umożliwiający podejmowanie różnorakich działań ratowniczych, w tym z zakresu ratownictwa ekologicznego – sorbenty, neutralizatory, maty sorpcyjne, kurtyny wodne do ograniczania stref skażeń itp.

Koszt samochodu to 635 040 złotych. Gmina otrzymała dofinansowanie na jego zakup z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 150 000 zł, od Komendanta Głównego PSP – 100 000 złotych oraz od Komendanta Wojewódzkiego PSP – 150 000 złotych. Pozostałą kwotę, 235 000 złotych, zapłaciła gmina Nieporęt ze swojego budżetu.

Jednostka OSP w Nieporęcie działa od 2009 roku w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W strukturach Straży Pożarnej jest przewidziana do pierwszego rzutu zadań w przypadku m.in. gazowego zagrożenia pożarowego, zagrożenia powodziowego. Liczy 24 czynnych członków, którzy od początku 2015 roku wzięli udział w przeszło 100 akcjach ratowniczych. Był to m.in. gaszenie pożarów domów i gospodarstw, udzielanie pomocy w sytuacji wypadków komunikacyjnych, udrażnianie przepustów i rowów melioracyjnych.

Nowy samochód zwiększy możliwości techniczne jednostki podczas udziału w akcjach ratowniczych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.