Sklepowi oszuści w rękach dzielnicowych

Dzielnicowi z Legionowa zatrzymali troje mieszkańców powiatu, którzy odpowiedzą za oszustwo. Kasjer nabijał na kasę towar, a potem usuwał go. W rezultacie jego znajomi za towar wartości kilkuset złotych, płacili kilka złotych. Podejrzani działając w ten sposób narazili sklep na straty w wysokości prawie 800 złotych. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę uwagę pracownika ochrony zwrócił kasjer, który usunął towar wcześniej nabity na kasę. Para klientów za zakupy o wartości 137 złotych zapłaciła niespełna 9 złotych. Reakcja ochrony była natychmiastowa, trójka oszustów został ujęta, a o całej sytuacji powiadomiono Policję.

Przybył na miejsce patrol zatrzymał 48-letnia kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 25 i 29 lat. Jak się okazało, to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy oszuści okradali sklep. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że mieszkańcy powiatu działając wspólnie i w porozumieniu, we wrześniu br. trzykrotnie dopuścili się oszustwa przy robieniu zakupów w tej placówce handlowej. Tym samym narazili sklep na straty w łącznej kwocie blisko 800 złotych.

Dodatkowo mundurowi w pojeździe zaparkowanym przed sklepem, a należącym do 25-latka ujawnili środki odurzające w postaci kokainy. Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa, dodatkowo 25-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska


Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.