Skierdy: Nie żyje noworodek znaleziony w trawie

We wtorek (8.03) chwilę po godzinie 4 rano do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie ze Skierd w gm. Jabłonna. Karetka z miejsca wyczekiwania w Nowym Dworze Mazowieckim została wysłana do pacjentki która krwawiła z dróg rodnych. 

Gdy Zespół Ratownictwa Medycznego przybył na miejsce, okazało się, że kobieta krwawi po porodzie. W czasie gdy lekarz z ratownikiem udzielali pomocy poszkodowanej kobiecie, drugi z ratowników zaczął szukać noworodka, które okazało się, że nagie leżało w  trawie w pobliżu domu. Mimo, że od czasu porodu minęły około 2 godziny, ratownik przystąpił do udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowej.

Mimo silnego wychłodzenia noworodek oddychał. Medycy zabezpieczyli pępowinę i odwieźli dziecko do szpitala. Drugi ZRM zabrał kobietę również do szpitala. Noworodek niestety zmarł w piątek (11.03) w dziecięcym szpitalu w Warszawie – Międzylesiu.

Sprawę pod kątem artykułu 149 kodeksu karnego prowadzi legionowska prokuratura. Matce dziecka postawiono zarzut zabicia dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu. Prokuratura Rejonowa w Legionowie nie udziela informacji na temat przebiegu śledztwa. Jak ustaliła nasza redakcja w sprawie przesłuchano członków rodziny oraz sąsiadów. Zmarłe dziecko urodziło się w 6 miesiącu ciąży.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.