Siedmioro nietrzeźwych rowerzystów w rękach funkcjonariuszy

Na terenie powiatu legionowskiego nie ustają policyjne kontrole wymierzone w tych, którzy pomimo apeli i ostrzeżeń wsiadają na rower, pijąc wcześniej alkohol. Wciąż jeszcze nie do wszystkich docierają tragiczne statystyki wypadków drogowych, z udziałem rowerzystów. Tylko jednej doby funkcjonariusze legionowskiej komendy zatrzymali siedmioro nietrzeźwych rowerzystów.

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazują się ludzie, którzy po wcześniejszym wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, nawet roweru. Zapewne nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Funkcjonariusze legionowskiej komendy tylko w ciągu jednej doby zatrzymali aż siedmioro nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu legionowskiego, którego podczas kontroli drogowej poddano badaniu trzeźwości. Okazało się, że rowerzysta prowadził rower znajdując się w stanie nietrzeźwości i miał w organizmie blisko1,5 promila alkoholu. W tym samym dniu na terenie powiatu zatrzymano do kontroli sześciu rowerzystów, którzy mieli w organizmie blisko promil alkoholu.

Wszystkim kontrolowanymi grozi im odpowiedzialność karna.

Policjanci apelują: pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Jeżeli widzisz lub znasz osoby, które jeżdżą samochodem będąc po wpływem alkoholu REAGUJ ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.