Serock: Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

25 lat temu 27 maja 1990 przeprowadzono w Polsce pierwsze wolne wybory samorządowe. Wydarzenia te zapoczątkowały długotrwały proces odzyskiwania Państwa i budowy jego struktur.

22 maja 2015  roku osoby, które uczestniczyły w procesie budowy Samorządu Serockiego, po mszy św. w kościele parafialnym w Serocku  spotkały się na uroczystej sesji Rady Miejskiej, aby wspólnie świętować 25 lat Samorządu Serockiego.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Senator RP Anna Aksamit, Poseł na Sejm RP Jadwiga Zakrzewska,  Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji terenów Wiejskich Radosław Rybicki, Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, Zaproszenie na sesję przyjęli również Radni Rady Miejskiej  oraz sołtysi wszystkich kadencji od 1990 roku,  przedstawiciele sąsiednich samorządów, wojska, policji, straży pożarnych, duchowni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele stowarzyszeń. Towarzyszyły nam również delegacje z naszych partnerskich miast i gmin: Ignaliny, Lanskroun, Radzionkowa i Dzierżoniowa.

Przemówienia gości zgromadzonych na sesji Rady Miejskiej w ośrodku szkoleniowo – wypoczynkowym Exploris. koncentrowały się wokół osiągnięć Samorządu Serockiego w minionym ćwierćwieczu. Podczas uroczystości głos zabrali Senator RP Anna Aksamit oraz Poseł na Sejm RP Jadwiga Zakrzewska.

Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji terenów Wiejskich Radosław Rybicki, wręczył Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock Sylwestrowi Sokolnickiemu medal pamiątkowy „Pro Masovia”. Odznaczenie to jest nadawane osobom,  które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Dla uczczenia tak ważnej 25 rocznicy  urodzin serockiej samorządności  Rada Miejska podjęła uchwałę o nadaniu rondu u zbiegu ulic Warszawskiej i Radziwiłła w Serocku, nazwy Ronda 25-lecia Samorządu Gminnego.

Nie byłoby tak silnej pozycji Serockiego Samorządu, nie byłoby dynamicznego rozwoju naszej gminy, gdyby nie obywatelskie społeczeństwo, świadome swej roli w tworzeniu wspólnoty lokalnej. Uroczysta sesja była okazją do uhonorowania grupy osób, które w gminie Serock dbają o rozwój kultury, sportu oraz wielu innych dziedzin. Medalami za zasługi dla Miasta i Gminy Serock  uhonorowani zostali Anna Błaszczyk i Tadeusz Kowalewski. Za wysokie osiągnięcia w dziedzinie kultury nagrodzone  zostały Betina Dubiel oraz Maria Radomska.  Nagrody za  wysokie osiągnięcia sportowe otrzymały Barbara Klik i Kinga Frąckiewicz. Podczas uroczystej sesji podziękowano również sołtysom, którzy piastują swe stanowiska od momentu powstania Samorządu – od 25 lat –  statuetki otrzymali: sołtys Woli Smolanej Jerzy Malinowski, sołtys Zabłocia Jerzy Przybysz oraz sołtys Jachranki Kazimierz Sosnowski. Nie zapomniano również o młodych osobach, które urodziły się w dniu narodzin Samorządu – czyli 25 lat temu i dlatego obchodzą tak szczególne urodziny. Życzenia od Burmistrza i od Przewodniczącego Rady Miejskiej otrzymali Dawid Żbikowski, Paweł Zalewski oraz Mateusz Szuba.

Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Borkowski w imieniu mieszkańców gminy złożył życzenia i przekazał gratulacje oraz statuetkę dla bardzo ważnej i zasłużonej dla Serockiego Samorządu postaci – Burmistrza Miasta i Gminy Serock Sylwestra Sokolnickiego, który od momentu powstania Samorządu, od 25 lat piastuje urząd Burmistrza i z ogromnym zaangażowaniem buduje naszą gminną rzeczywistość.

Na zakończenie uroczystej sesji na wszystkich gości czekała niespodzianka – koncert z okazji 25 lecia Samorządu Serockiego. Na scenie pojawili się artyści Joanna Gorczyńska z Centrum Kultury i Czytelnictwa, Magdalena Szymańska – skrzypce  oraz aktorzy: Tomasz Czerski i Mariusz Jaśko z teatru Sabat, którzy wprowadzili nas w podniosły nastrój i w czas radosnego świętowania.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Serock Sylwestra Sokolnickiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Serocku Artura Borkowskiego dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystej sesji za obecność, podzielenie się wspomnieniami, swoim wzruszeniem i refleksjami o zmianach, jakie zaszły w mieście i gminie Serock w ciągu 25 lat, za Wasze zaangażowanie w budowę silnego serockiego samorządu.

Referat Komunikacji Społecznej

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.