Dzień Dziecka w Zegrzu

30 maja br. Strzelnica Piechoty w Zegrzu z okazji Dnia Dziecka zamieniła się w wielki plac rekreacyjno – manewrowy.

Z tej okazji żołnierze i pracownicy wojska z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki i 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przygotowali mnóstwo atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale także dla całych rodzin.

Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt wojskowy, a szczególnie czołg PT-91 Twardy z 1. Brygady Pancernej w Wesołej oraz stanowiska strzeleckie z CSŁiI i saperskie z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia. Pokazy strażaków z naszego Centrum tradycyjnie zgromadziły tłumy dzieci i dorosłych. Było również coś dla fanów gier – w specjalnie przygotowanym namiocie mogli skorzystać ze stanowiska z XBOX-em.

Nie zabrakło dmuchańców oraz innych urządzeń rekreacyjnych dla dzieci, w pobliżu znajdowały się punkty z watą cukrową i popcornem, do których ustawiały się długie kolejki.

Jednak, nie tylko słodkości zostały przygotowane dla uczestników festynu – w kuchni polowej w mig zniknęła pyszna grochówka wojskowa.

Podczas całej imprezy nad dziećmi czuwali przebrani w bajkowe kostiumy animatorzy, którzy przeprowadzili wiele konkursów z nagrodami, malowali buźki i bawili w rytmie muzyki wszystkie chętne dzieci.

Widzowie obejrzeli pokazy wokalno – taneczne zaprezentowane w czterech blokach artystycznych. Na zielonej scenie wystąpili goście zaproszeni: dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zegrzu, zespół wokalno – taneczny „Violinki” ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie, artyści ze Stowarzyszenia Miłośników Skubianki „SMS” oraz tancerki z Formacji Tanecznej „EFEKT” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Nie zabrakło także podopiecznych Klubu CSŁiI, w krótkich choreografiach zaprezentowały się sekcje taneczne: „4 U JUNIOR”, „4 U” i grupa taneczno – rytmiczna.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie na festyn żołnierski z okazji Dnia Dziecka, a wszystkim dzieciom życzymy dużo radości i pogody ducha nie tylko w dniu ich święta!

Tekst: Katarzyna Sobiecka – Tomporowska

Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran, Kinga Wilusz, Katarzyna Sobiecka – Tomporowska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.