Serock: Prezes OSP odszedł na „Wieczną Służbę”

W poniedziałek (09.03) w kościele parafialnym w Serocku odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony czwartek prezesa Serockiej Ochotniczej Straży Pożarnej Stanisława Pawlickiego. Pod kościół zjechały wozy straży pożarnej z całego powiatu. Jednostki OSP wystawiły poczty sztandarowe. Druhowie pełnili warte przy trumnie zmarłego prezesa.

Smutna uroczystość przyciągnęła tłumy znajomych, przyjaciół jak i zwykłych mieszkańców Serocka, którzy chcieli uczestniczyć w ostatniej drodze zasłużonego strażaka. Na koniec mszy świętej zmarłego pożegnał wiceprezes OSP Serock Sławomin Czerwiński.

Stoimy dziś nad trumną, w której spoczywają doczesne szczątki świętej pamięci druha Stanisława Pawlickiego – Prezesa Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku. Jesteśmy tutaj, ażeby go pożegnać i odprowadzić w ostatnią drogę na miejsce wiecznego spoczynku.

Pamiętamy, jak zdawać by się mogło, niedawno wstępował w nasze szeregi. Dziś wspominamy ten okres, te wszystkie lata poświęcone na budowanie wizerunku naszej jednostki, czas poświęcony na wspólne ćwiczenia, szkolenia, prace przy remontach i budowie remizy i te wszystkie akcje ratownicze, tak podczas gaszenia pożarów, podczas powodzi, wypadków i wielu innych zdarzeniach. Zawsze, bez względu na porę dnia czy roku byłeś gotowy nieść pomoc bliźniemu: służąc mu, ratując życie i mienie ludzkie. Nigdy nie odmawiałeś pomocy potrzebującym.

Przez te wszystkie lata w tym Naszym Kościele Parafialnym pełniliśmy warty przy Grobie Pańskim, a przecież warta przy Grobie Pańskim to modlitwa i rozważanie Męki Pańskiej.

Ile razy tu byliśmy z tym Naszym sztandarem na różnych uroczystościach. Dziś ten sztandar żegna Ciebie jak i żegnają Cię sztandary innych jednostek z całego powiatu bo przecież zasłużyłeś na takie pożegnanie.
Niech ta Twoja praca i służba będzie przykładem dla innych, a szczególnie dla młodych druhów strażaków – Twoich następców.
To za tą pracę społeczną, za tą służbę bliźniemu otrzymałeś Odznakę Strażak Wzorowy oraz Brązowy, Srebrny i Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Żegnaj druhu Stanisławie, Żegnaj nasz Prezesie,
Spoczywaj w pokoju.

Po nabożeństwie, kondukt żałobny przeszedł przez rynek do ulicy gdzie mieści się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej której zmarły Stanisław był prezesem. Przez cały czas przemarszu konduktu żałobnego przez miasto, na dachu serockiej remizy wyła syrena alarmowa która na codzień zwołuje strażaków do wyjazdu aby nieść ludziom pomoc i ratunek.

Ciało zmarłego śp. Stanisława społeczeło na serockim cmentarzu parafialnym. Podczas składania trumny do grobu zawyły syreny w wozach strażackich.

Redakcja Regionalnego Portalu Informacyjnego Nowodworski24 składa wyrazy współczucia rodzinie zmarłego oraz całej wspólnocie strażackiej z Serocka.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.