Serock: Plama ropopochodna na obwodnicy miasta

W środę (11.03) wieczorem do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Pułtusku, zadzwonił mężczyzna informując o plamie oleju na obwodnicy Serocka przy zjeździe na Marynino. Infomacja została przekazana do Legionowa. Na miejsce wysłano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Niestety po przybyciu pod wskazany adres oraz sprawdzeniu okolicy, nie znaleziono żadnej plamy zagrażającej bezpieczeństwu na drodze. Zgłoszenie potraktowane zostało jako alarm fałszywy w dobrej wierze i zastęp powrócił do koszar.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo

Aktulizacja 00:05

Do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie zadzwonił inny użytkownik drogi i wskazał dokładne miejsce gdzie jest rozlana plama ropopochodna. Na miejsce wysłano zastęp z OSP Serock. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali blisko 800 metrów plamy.

Pierwsze zgłoszenie  mówiło że plama znajduje się na pierwszym zjeździe z obwodnicy  w kierunku na Marynino. Jak ustaliła nasza redakcja – plama znajduje się na trzecim zjeździe w kierunku na Wyszków. Na drodze DK61 i DK62 występują utrudnienia w ruchu.

Aktualizacja 00:45

Do działań włączono kolejne zastępy. Strażacy mają prawie kilometr plamy do usunięcia. W miejscu występowania zdarzenia nie ma oświetlenia ulicznego i druhowie posługują się najaśnicami i latarkami.  Planowany czas usunięcia zagrożenia to godzina 2:00

Aktualizacja 01:08

Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy firmy zajmującej się utrzymaniem dróg krajowych.

Aktualizacja 01:55

Działania straży pożarnej zostały zakończone.  Kierujący działaniami przekazał miejsce zdarzenia firmie odpowiedzialnej za utrzymanie ładu.

Do działań neutralizacyjnych użyto 80 kg sorbentu z OSP Serock oraz dowieziono z JRG Legionowo 200 kg.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo
471-90 – JRG Legionowo
479-36 – OSP Serock
479-38 – OSP Serock
479-45 – OSP Wola Kiełpińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.