Serock: Anonimowy telefon pomógł zatrzymać pijanego kierowcę

Kolejny raz sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanego kierowcy. Seroccy policjanci zostali poinformowani, że do jednego z lokalnych sklepów samochodem przyjechał nietrzeźwy kierujący. Dzięki krótkiej informacji i szybkiej reakcji mundurowi zatrzymali 55-latka, który miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Do dyżurnego serockiego komisariatu zadzwoniła osoba z informacją, że do jednego z lokalnych sklepów przyjechał samochodem osobowym mężczyzna. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu.

Dyżurny pod wskazany adres natychmiast policyjny patrol. Po dotarciu na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego skodą. Okazało się , że 55-letni mężczyzna ma w organizmie 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi powiatu legionowskiego zostało zatrzymane prawo jazdy.

Teraz 55-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sadem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Kierowca musi liczyć się również z utratą prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata, a także z dotkliwą karą finansową.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Podziel się z innymi