Samorząd Mazowsza wspiera ratownictwo wodne

Samorząd województwa od 2016 r. współpracuje z organizacjami pozarządowymi w ramach otwartego konkursu ofert w obszarze „Ratownictwo i ochrona ludności”. Wsparcie w kwocie 110.000 złotych trafi do Legionowskiego WOPR.

Organizacje mogły otrzymać wsparcie m.in. na utrzymanie dyżurów ratowników w okresie realizacji zadania (działanie obowiązkowe), na zakup nowego sprzętu ratowniczego, zakup nowego sprzętu łączności radiowej i telefonicznej, na którym prowadzone będą dyżury ratownicze, zakup środków transportu lądowego i wodnego, pokrycie kosztów utrzymania w gotowości sprzętu ratowniczego, zakup paliwa do prowadzenia działań ratowniczych czy też pokrycie kosztów przeprowadzenia szkoleń dla ratowników wodnych w zakresie obsługi sprzętu oraz przeprowadzeniu szkoleń psów ratowniczych wraz z przewodnikami. Od 2016 r. na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przekazał łącznie 3,5 mln zł.

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało 110.000 złotych na utrzymanie gotowości ratowniczej na wodach powiatu legionowskiego. W bazie WOPR w Zegrzu znajduje się również Centrum Kordynacji Ratownictwa, skąd dyspozytor może dysponować siły i środki nie tylko z WOPR-u ale i innych podmiotów ratowniczych.

Podpisanie umów nastąpiło w piątek 2 czerwca w Płocku nad rzeką Wisłą w Molo Cafe z udziałem marszałka Adama Struzika.

Foto: Wirtualny Płock 24

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.