Przez Polskę dla Skorupiaków

Artur Sierawski z Krubina gm. Wieliszew, wpadł na pomysł promocji stowarzyszenia Skorupiaki którego jest prezesem. W połowie lipca, pragnie przejechać rowerem z Zakopanego aż do Gdańska, aby promować stowarzyszenie oraz organizować pomoc na terenie całego kraju dla chorych onkologicznie dzieci.

Jak mówi sam pomysłodawca z racji tego że jest strażakiem, to chce zatrzymać się w remizach czy parafiach. Trasa ma niecałe 800 km i chce ją pokonać w 10 dni.

Chcę przejechać tą trasę, by pozyskać wsparcie dla stowarzyszenia i je rozpropagować w kraju. Chcę też pokazać że mimo pewnych życiowych zdarzeń, można łamać bariery – mówi Artur.

Prezes stowarzyszenia na co dzień pracuje w gimnazjum w Wieliszewie. Jego pasją jest jazda rowerem, stąd pomysł na taką promocję stowarzyszenia. W rodzinie Artura zmagano się z chorobą nowotworową. Poznałem wtedy system opieki onkologicznej, widziałem jego słabe strony, dlatego postanowiłem działać. Tak powstały Skorupiaki.

Każdy z naszych czytelników może pomóc Arturowi. Do wyprawy potrzebne jest wszystko od najprostszych rzeczy codziennego użytku po wsparcie logistyczne czy chęć przenocowania w swoim domu na trasie przejazdu.

Przygotowania do wyprawy można śledzić tutaj
Skorupiaki

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.