Poszukiwany recydywista wpadł z narkotykami

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego nakazem doprowadzenia. 43-latek próbował również ukryć przed mundurowymi narkotyki, które posiadał przy sobie. Przestępstwa narkotykowego dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni są kojarzeni przez funkcjonariuszy na podstawie okazywanych wizerunków podczas odpraw służbowych, a jeszcze inni „wpadają” podczas legitymowania.

W minionym piątek w godzinach wieczornych patrolowcy, pełniąc służbę na terenie miasta, zauważyli idącego ulicą 43-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, którego wizerunek okazywany był im podczas odpraw do służby jako osoby poszukiwanej. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę. W policyjnej bazie danych potwierdzili, iż jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Zgodnie z wyrokiem sądu mężczyzna do zakładu karnego miał trafić na 7 miesięcy za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Dodatkowo podczas kontroli osobistej policjanci w rękawiczce, którą 43-latek miał przy sobie ujawnili środki odurzające. Po zważeniu i przebadaniu narkotesterem okazało się, że są to gramowe porcje matamfetaminy i mefedronu. Mieszkaniec powiatu trafił do policyjnej celi.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Po zakończeniu czynności w komendzie 43-latek w policyjnym konwoju został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy. Za posiadanie narkotyków może trafić do więzienia na kolejne 3 lata. Jednak jego kara może zostać podwyższona nawet o połowę, bowiem dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.