Poświęcenie kaplicy pw. Sw. Matki Teresy z Kalkuty w legionowskim szpitalu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas radości, nadziei i wzajemnej życzliwości. Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z kadrą szpitala wojskowego w Legionowie oraz uczestniczył w poświęceniu kaplicy pw. Sw. Matki Teresy z Kalkuty. Podczas uroczystości szef MON przekazał na ręce proboszcza krzyże i lichtarz. Na zakończenie spotkania wicepremier złożył wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świąt.

Na początku spotkania odczytany został dekret o erygowaniu kaplicy pw. św. Matki Teresy z Kalkuty. Biskup polowy podziękował ministrowi, dyrektorowi WIM-PIB, komendantowi szpitala w Legionowie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie kaplicy. –„Jestem przekonany, że ta kaplica będzie miejscem modlitwy dla wszystkich korzystających z opieki w tym szpitalu” – powiedział bp Wiesław Lechowicz. Zebrani odmówili krótką modlitwę, po czym pobłogosławione zostało wnętrze kaplicy.

– Wojsko Polskie jest gwarantem bezpieczeństwa naszej ojczyzny w wielu wymiarach, również w wymiarze bezpieczeństwa zdrowotnego – powiedział wicepremier Mariusz Błaszczak. Szef MON podziękował kadrze i personelowi szpitala za niesienie pomocy potrzebującym. Podkreślił, że konsekwentnie realizowana jest rozbudowa wojska w Legionowie i jego okolicach, ale w ślad za nią podąża także modernizacja i rozwój infrastruktury okołowojskowej. Zaznaczył, że „szpital powstał po wielu latach zaniedbań, w których mówiono, że taka placówka w Legionowie powstać nie może z różnych przyczyn, że jest za blisko Warszawy”.

Zwracając się do kapelanów z parafii cywilno-wojskowej w Legionowie, którzy będą pełnili posługę w kaplicy, wyraził wdzięczność za ich działalność duszpasterską. – Dziękuję za posługę duchową, prowadzoną w kaplicy, wspierającą chorych. Chciałbym przekazać na ręce księdza proboszcza ten wyjątkowy dar, krucyfiks. Krzyż złożony z elementów wojskowych, który jak najbardziej pasuje do kaplicy w szpitalu wojskowym – powiedział wręczając na ręce proboszcza parafii, ks. płk. Marcina Czeropskiego krzyże wykonane z odłamków i elementów wojskowych oraz ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej.

Po poświęceniu kaplicy odbyło się spotkanie opłatkowe. W spotkaniu uczestniczyli J.E. Biskup Polowy Wojska Polskiego dr Wiesław Lechowicz, dyrektor WIM-PIB gen. Grzegorz Gielerak, komendant szpitala WIM-PIB w Legionowie płk Robert Ryczek oraz lekarze, pielęgniarki i pracownicy szpitala WIM-PIB w Legionowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.