Informacja od zaniepokojonego mieszkańca pomogła uniknąć tragedii

Policjanci z jabłonowskiego komisariatu pomogli starszemu mężczyźnie, który samotnie zamieszkiwał w nieogrzewanym domu na terenie gminy. Zgłoszenie o seniorze, który może potrzebować pomocy, funkcjonariusze otrzymali od mieszkańca gminy. 75-latek wyziębiony trafił do szpitala.

W minionym tygodniu policjanci patrolujący gminę Jabłonna, od jednego z mieszkańców, otrzymali informacje o samotnie mieszkającym mężczyźnie, który nie był widziany od kilku dni i prawdopodobnie może potrzebować pomocy z uwagi na niskie temperatury. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Przy pomocy kolegów z Państwowej Straży Pożarnej dostali się do domu. Tam zastali 75-letniego mężczyznę, który był wyraźnie wyziębiony. Na miejsce natychmiast wezwano zespół ratownictwa medycznego. Medycy po wstępnym przebadaniu seniora podjęli decyzję o jego hospitalizacji.

Sytuacja, w jakiej znajdował się senior realnie zagrażała jego zdrowiu i życiu, jednak dzięki przekazanej informacji oraz szybkiej reakcji służb udało zapobiec się tragedii.
Apelujemy po raz kolejny o reakcję w takich przypadkach. Zaglądajmy do naszych samotnie mieszkających sąsiadów, interesujmy się osobami bezdomnymi. Czasem takie zgłoszenie, jeden telefon na numer alarmowy 112, mogą uratować czyjeś życie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.