Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Pościg, narkotyki i brak uprawnień do kierowania

Mundurowi z zespołu patrolowo – interwencyjnego legionowskiej komendy, po kilkukilometrowym pościgu, zatrzymali 19-latka podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadane narkotyków oraz o kierowanie bez uprawnień, ale za to pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec powiatu już usłyszał zarzuty i teraz zajmie się nim sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór legionowscy funkcjonariusze patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na kierującego bmw, który nie zastosował się do znaku „stop” przed przejazdem kolejowym. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, kierowca jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim, najpierw ulicami miasta, a następnie drogami gminy Jabłonna. Bmw poruszało się z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkukilometrowym pościgu, w miejscowości Janówek Pierwszy, kierowca wjechał na zadrzewioną posesję, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Mundurowi cały czas byli tuż za nim i już po chwili mężczyzna został zatrzymany.

Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, ale za to w aucie ma zawiniątko z amfetaminę. W trakcie czynności mężczyzna był nerwowy i nadpobudliwy. Badanie alkomatem dało wynik negatywny. Policjanci podejrzewając, iż może on być pod wpływem środków odurzających użyli narkotestu. Jak się okazało wynik badania był pozytywny – kierowca był pod wpływem środka odurzającego.

Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. 19-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz kierowanie bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających. Czyny, których się dopuścił młody mężczyzna, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest przez legionowskich śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.