Kierowca bez uprawnień a pasażer z duża ilością narkotyków

Kilkadziesiąt porcji handlowych narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Legionowa. Środki odurzające ujawnili podczas kontroli drogowej u 27-letniego pasażera toyoty. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji zabronionych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z legionowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej toyotę. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec Warszawy, miejsce pasażera zajmował 27-latek z powiatu nowodworskiego. Na widok policyjnej odznaki obaj mężczyźni zaczęli wykazywać wyraźny niepokój. Bardzo szybko okazało się, że każdy z nich miał swój powód, aby obawiać się kontaktu z mundurowymi.

Okazało się, że 26-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast 27-latek ukrywa przed policjantami narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli torebki foliowe, w nich ponad 60 gramów białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wskazało na mefedron. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 27-latek zatrzymany.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 26-letnim kierowcą bez uprawnień również zajmie się sąd.

Śledztwo w sprawie naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.