Pod wpływem alkoholu i z narkotykami

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 41-latka kierująca citroenem, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci z nieporęckiego zespołu patrolowo – interwencyjnego. Dodatkowo przy kobiecie ujawniono narkotyki. Teraz mieszkanką powiatu legionowskiego zajmie się sąd.

Do zatrzymania kobiet doszło w poniedziałkową noc na terenie gminy Nieporęt. Policjanci zwrócili uwagę na kierowcę citroena, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli, od kierującej 41-latkii wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia, kobieta miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Mieszkanka powiatu legionowskiego została zatrzymana i przewieziona do komisariatu. Dalsze czynności procesowe doprowadziły do ujawnienia przy niej środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli biały proszek i susz roślinny. Po przebadaniu i zważeniu zabezpieczonych substancji potwierdzono, że jest to amfetamina i marihuana, o łącznej wadze prawie 12 gramów.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu, 41-latka usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący posiadania narkotyków, drugi zaś kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawiania wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.