Nie pomylili się podejrzewając, że może posiadać narkotyki

Legionowscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę, która odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. To 34-latek, u którego w aucie policjanci zabezpieczyli marihuanę i mefedron. Za posiadanie narkotyków mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie w warunkach recydywy.

W sobotnią noc legionowscy kryminalni podjęli czynności służbowe wobec mężczyzny siedzącego w pojeździe, w rejonie jednego z osiedli mieszkaniowych w Wieliszewie. W trakcie legitymowania 34-latek był bardzo nerwowo, kryminalni podejrzewali, że mężczyzna może posiadać środki odurzające, gdyż był im już wcześniej znany z tego rodzaju działalności przestępczej. Nie mylili się i w pojeździe mieszkańca powiatu legionowskiego zabezpieczyli zabronione substancje. Badanie potwierdziło, że ujawniony susz i krystaliczna substancja to marihuana i mefedron, o łącznej wadze blisko 5 gramów.

34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia wieliszewscy śledczy przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.