Po służbie zatrzymał złodzieja

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiódł tego policjant z Komisariatu Policji w Wieliszewie, który będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza złodziej zamiast cieszyć się łupem, poniósł konsekwencje swojego czynu.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z gminnych marketów. W tym czasie policjant z Komisariatu Policji w Wieliszewie będąc w czasie wolnym od służby, pakował zakupy do swojego auta. W pewnym momencie zauważył wybiegającego ze sklepu młodego mężczyznę, a tuż za nim pracownika ochrony. Policjant natychmiast zareagował. Pobiegł za mężczyzną i ujął go obok sklepu. Sprawcą kradzieży był 27-letni mężczyzna, który został przekazany patrolowi policji wezwanemu na miejsce. Mieszkaniec Legionowa był dobrze znany z stróżom prawa z… wcześniejszych kradzieży. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjanta będącego w czasie wolnym od służby sprawca został zatrzymany bezpośrednio po kradzieży. Skradzione mienie wartości blisko 300 złotych zostało odzyskane i wróciło na półki sklepowe, a sprawca został ukarany najwyższym z możliwych mandatów karnych.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.