Areszt za znęcanie się nad konkubiną

Funkcjonariusze z komisariatu w Wieliszewie zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy znęcał się nad swoja konkubiną. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Mundurowi z Wieliszewa zatrzymali 47- letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy znęcał się nad swoją konkubiną. Pokrzywdzona opowiedziała mundurowym o przemocy jakiej doświadcza ze strony mężczyzny. Według relacji kobiety, 47-latek pod pływem alkoholu wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją słowami wulgarnymi. Dochodzi również do przemocy fizycznej, gdyż jak przyznała pokrzywdzona, konkubent szarpie ją, popycha, uderza i kopie po całym ciele.

W związku z popełnieniem przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Zeznania jakie złożyła pokrzywdzona kobieta pozwoliły śledczym na złożenie w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i mieszkaniec powiatu legionowskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować i powiadomić organy ścigania.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.