Odpowie za posiadanie cudzych dokumentów

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ukrywanie dokumentów należących do innych osób. 38-latek w chwili kontroli miał przy sobie 3 dokumenty, z czego 2 figurowały w policyjnych systemach widniały jako utracone. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów na terenie Jabłonny, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu zastali pracownika sklepu i 38-latka. Okazało się, że mężczyzna wcześniej wszedł do sklepu, przeglądał artykuły i wkładał je do wózka jak wielu innych klientów. Koszyk wypełnił artykułami spożywczymi, po czym nie płacąc za towar próbował wyjść ze sklepu. Mężczyzna został ujęty przez pracownika sklepu, a następnie przekazany policjantom.

Kiedy mundurowi sprawdzali czy mężczyzna zwrócił wszystkie skradzione artykuły, w kieszeni kurtki ujawnili etui z dokumentami. Po sprawdzeniu okazało się, że 38-latek posiada trzy dowody osobiste nie należące do niego. Kiedy policjanci sprawdzili odnalezione dokumenty w policyjnych systemach okazało się, że dwa z nich widnieją jako utracone. Śledczy ustalają w jaki sposób 38-latek wszedł posiadanie tych dokumentów i czy nie posłużył się nimi w popełnieniu przestępstwa. Na tym etapie dochodzenia mężczyzna usłyszał zarzut ukrywanie cudzych dokumentów, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Za kradzież sklepową, która nosiła znamiona wykroczenie mieszkaniec powiatu został ukarany mandatem.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.