Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie legionowskim

Kolejne 8 inwestycji w powiecie legionowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 1,1 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa skateparku w Wieliszewie czy modernizacja OSP Chotomów – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk (klub KO), każdego roku programy wsparcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem samorządów lokalnych. – Pokazuje to, jak bardzo jest potrzebna taka pomoc finansowa. Wsparcie skierowane jest na konkretne działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Mazowsza. To inwestycje, które sami zgłaszają swoim samorządom lokalnym i które mają dla nich ogromne znaczenie.

Mazowsze dla sportu
„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie legionowskim wsparcie w wysokości ponad 1 mln zł otrzymają 4 inwestycje.

– Sport jest jednym z ważniejszych dziedzin życia społecznego. Sejmik województwa i Urząd Marszałkowski doceniają wartość sportu, w szczególności w rozwoju naszych dzieci i młodzieży. Realizują programy i dotują różnego rodzaju przedsięwzięcia. Już w II Rzeczpospolitej Marszałek Piłsudski starał się interesować młodych ludzi sportem inicjując powstanie Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego obecnie jest to Akademia Wychowania Fizycznego. Rozwijajmy sport, bo każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – podkreśla radna województwa mazowieckiego Jadwiga Zakrzewska (klub KO).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie legionowskim:
– wykonanie pomostów, slipu oraz umocnienia brzegu Jeziora Zegrzyńskiego, miasto i gmina Serock – 300 tys. zł.
– budowa modułowego toru rowerowego – pumptrack w Kałuszynie – 290 tys. zł;
– rewitalizacja osiedlowego boiska sportowego na Osiedlu Kozłówka w Legionowie – 136,2 tys. zł;
– budowa skateparku w Wieliszewie – 300 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych
Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazły się wśród nich także 4 strażnice z powiatu legionowskiego. Na ich remont samorząd województwa przeznaczy 82 tys. zł.

Radna województwa, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu, Anna Brzezińska (klub KO) zaznacza, że pomoc finansowa dla ochotniczych straży pożarnych oznacza poprawę warunków pracy druhów i druhen z Mazowsza. – To właśnie oni na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Dzięki naszemu wsparciu gminy wykonają remonty strażnic i garaży. Razem z samorządowcami dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie legionowskim:
– modernizacja strażnicy OSP Stanisławowo, miasto i gmina Serock – 30 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Legionowo, gmina miejska Legionowo – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Chotomów, gmina Jabłonna – 7 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Kałuszyn, gmina Wieliszew – 15 tys. zł.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.