Nietrzeźwy spowodował kolizję

Policyjne statystyki w zakresie nietrzeźwych kierujących znów się powiększyły. W poniedziałkowe popołudnie mundurowi z legionowskiej komendy zatrzymali kierującego oplem, który utracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z innym samochodem. 63-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie na jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie drogowej kolizji.

Do kolizji dwóch samochodów doszło w miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych na terenie Jabłonny. Jak wynika z ustaleń policjantów legionowskiej drogówki, kierujący oplem stracił panowaniem nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadący z naprzeciwka również oplem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 63-letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Miał go w organizmie 2,3 promila. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia drogowego nie wymagał hospitalizacji.

Pijanym na drodze grożą surowe konsekwencje m. in.
• zakaz prowadzenia pojazdów
• ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności
• kara grzywny uzależniona od dochodu sprawcy

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.