Budynki służące mieszkańcom Legionowa przejdą termomodernizację dzięki Funduszom Europejskim

Kolejne budynki użyteczności publicznej na Mazowszu poddane zostaną kompleksowej modernizacji energetycznej oraz termomodernizacji. Tym razem Legionowo, beneficjent środków europejskich, wyremontuje budynki użyteczności publicznej. Na realizację inwestycji Legionowo otrzyma prawie 1,8 mln zł dofinansowania z UE.

Środki pochodzą z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 (RPO WM). Umowę z beneficjentem podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. W wydarzeniu udział wzięli radni województwa mazowieckiego – Joanna Bala, Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

Fundusze Europejskie wspierają Mazowsze

Legionowo od lat dba o klimat i to kolejna proekologiczna inwestycja realizowana dzięki środkom z UE. Remonty zostaną przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Profilaktyki oraz w Urzędzie Miasta Legionowo. Budynki zmienią się w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, estetyki i funkcjonalności. Z efektów, przez lata, będą korzystać uczniowie, nauczyciele, podopieczni, pracownicy instytucji.

W budynkach wnioskodawca wykona takie prace jak: docieplenie ścian zewnętrznych, wymiana okien, modernizacja oświetlenia oraz instalacji centralnego ogrzewania, wymiana drzwi, ocieplenie stropodachów, a dodatkowo na budynku UM Legionowo nastąpi montaż instalacji fotowoltaicznych.

Po zrealizowaniu projektu, we wszystkich placówkach zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną. W budynku OPS, który został zbudowany w latach 40-tych XX wieku, kluczową kwestią jest zniwelowanie ubytków ciepła. Dzięki wymianie okien w pomieszczeniach będzie ciepło i komfortowo. Kolejne plusy to ograniczenie kosztów eksploatacji obiektów, a także zwiększenie ilości energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych.

Tytuł projektu: Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Legionowo
Beneficjent: Gmina Miejska Legionowo
Całkowita wartość projektu: 3 798 161,06 zł
Dofinansowanie z UE: 1 769 008,11 zł
Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.