Nieporęt: Utonięcie na Dzikiej Plaży

W niedzielę (11.07) chwilę po godzinie 19 na Dzikiej Plaży w Nieporęcie doszło do utonięcia 45-letniego mężczyzny. Mimo wysiłku licznych służb ratunkowych, lekarz stwierdził zgon.

Mężczyznę z wody wynieśli świadkowie, którzy zaalarmowali WOPR. Na miejscu po chwili pojawili się policjanci oraz przypłynęła załoga interwencyjna Legionowskiego WOPR.

Ratownicy niezwłocznie przejęli czynności resuscytacyjne od znajdujących się na miejscu funkcjonariuszy policji. W międzyczasie na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Reanimację prowadzono do godz. 20.14, kiedy to lekarz Lotniczego Pogotowania Ratunkowego stwierdził zgon 45-letniego poszkodowanego – informuje Legionowskie WOPR.

Serdeczne podziękowania należą się Plażowiczom, którzy wzorowo zareagowali na wezwanie pomocy od świadka zdarzenia, podjęli akcję poszukiwawczą pod wodą, uratowali życie kobiecie, która tonęła wraz z poszkodowanym mężczyzną i odholowali oboje poszkodowanych do brzegu. Wyrazy szacunku i ogromne uznanie należą się także Policjantkom i Policjantom Oddziału Prewencji za szybkie podjęcie reanimacji, pomoc w organizacji akcji ratunkowej i niezwykle sprawne przygotowanie lądowiska dla śmigłowca LPR.

Foto: Mariusz Sobieszek

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.