Nieporęt: Ukradli piwa i pobili sprzedawcę

Policjanci z komisariatu w Nieporęcie zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej. Dwaj młodzi mężczyźni ukradli 8 puszek piwa, a następnie jeden z nich uderzył w głowę pięścią pracownika sklepu, który chciał odzyskać skradzione mienie. 18 i 19-latek decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwóch młodych mężczyzn w jednym ze sklepów na terenie gminy Nieporęt dokonało kradzieży 8 puszek piwa. Całe zdarzenie zauważył pracownik sklepu. Kiedy chciał powstrzymać złodziei, jeden z nich uderzył go pięścią w głowę. Po czym obaj mężczyźni zbiegli ze sklepu.

O zajściu natychmiast została powiadomiona Policja. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych oraz informacjom uzyskanym od pokrzywdzonego, już po godzinie od zdarzenia sprawcy kradzieży rozbójniczej byli w rękach policjantów.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu podejrzanym zarzutu kradzieży rozbójniczej. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 18 i 19-letni mieszkańcy powiatu legionowskiego najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Podziel się z innymi