Nieporęt: Świadkowie ujęli pijanego kierowcę

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, zatrzymany został nietrzeźwy kierujący. 69-letni mieszkaniec gminy Nieporęt kierował samochodem, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, w godzinach popołudniowych w Nieporęcie, świadek zwrócił uwagę na renault, którego kierowca z dużą prędkością pokonał zakręt, wykonywał niekontrolowane czym stwarzał zagrożenie dla inny uczestników ruchu. Kiedy pojazd zatrzymał się pod sklepem, świadek uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy odbierając mu kluczyki i przekazał w ręce policjantów.

Zatrzymanym okazał się 69-letni mieszkaniec gminy Nieporęt. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu teraz grozić nawet do 2 lat więzienia.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa świadków. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, należy powiadomić o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.