Chotomów: Kryminalni zatrzymali złodziei katalizatorów

Nasielscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów. Dzięki wnikliwej pracy i zaangażowaniu policjantów z nasielskiego komisariatu 26-latek i 29-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Przyznali się do ich popełnienia. Mężczyźni dopuścili się podobnych czynów na terenie powiatu nowodworskiego oraz ościennych gmin.

Kilka dni temu nasielscy kryminalni w związku z kradzieżami katalizatorów z pojazdów, udali się na teren powiatu legionowskiego. Będąc w posiadaniu informacji o osobach mogących mieć związek z tymi przestępstwami na jednej z ulic Chotomowa zauważyli pojazd audi. Wewnątrz było dwóch mężczyzn. Na widok mundurowych auto zaczęło się oddalać.

Policjanci zatrzymali je do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 26-latek z gminy Wieliszew, a na miejscu pasażera 29-latek z Chotomowa. Podczas czynności mundurowi ustalili, że na tej samej ulicy zaparkowany jest również użytkowany przez 29-latka opel. W samochodzie, przy siedzeniu kierowcy funkcjonariusze ujawnili piłę szablastą wraz z akcesoriami. Wszystkie przedmioty mogące służyć do dokonania przestępstwa zostały zabezpieczone, a mężczyźni zostali zatrzymani.

W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani dokonywali kradzieży katalizatorów na terenie gminy Nasielsk oraz w miejscowościach ościennych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom aż ośmiu zarzutów kradzieży katalizatorów. Przyznali się do ich popełnienia. Prokuratura Rejonowa w Pułtusku zastosowała wobec nich dozory policyjne. Należy podkreślić, że legionowscy policjanci również przedstawili 26-latkowi zarzut kradzieży katalizatorów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

st. asp. Joanna Wielocha

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.