Nieporęt: Para znajomych z zarzutami

Powodzeniem zakończyły się ostatnie działania policyjne skierowane przeciwko włamywaczom i złodziejom. Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie wspólnie ze swoimi kolegami z Komendy Stołecznej Policji wyjaśnili okoliczności kradzieży z włamaniem, które miało miejsce dwa tygodnie temu w gminie Nieporęt. Michał Ł. oraz Sylwia G. podejrzani są o kradzież z włamaniem do domu. Dodatkowo mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. Teraz podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała w nocy dwa tygodnie temu. Wtedy to miało miejsce włamanie do domu jednorodzinnego w gminie Nieporęt. Jak ustalili policjanci z Nieporętu i ich stołeczni koledzy, sprawcy najpierw przecięli siatkę ogrodzeniową, a później podważając drzwi kotłowni weszli do środka budynku. Ich łupem padły m.in. telefony komórkowe, biżuteria i przedmioty domowego użytku. Właściciel domu przebywał w tym czasie za granicą.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili śledczy z Nieporętu i Warszawy dokładnie prześwietlajac środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem. Po intensywnej pracy zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 31-letniego Michała R. oraz jego znajomej 28-letniej Sylwii G.- mieszkańców Warszawy, w przeszłości karanych.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli torebkę z marihuaną oraz przedmioty, takie jak łom, mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Śledczy odzyskali też część zrabowanego mienia.

Michał Ł. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz posiadania środków odurzających. Sylwia G.- kradzieży z włamaniem.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Jak mówią policjanci sprawa jest rozwojowa.

ek

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.