Nieporęt: Bracia usłyszeli zarzuty

Dwaj bracia trafili do legionowskiego aresztu. Mężczyzn zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie. 33-letni Kamil P. i 36-letni Rafał P. za swoje czyny usłyszeli zarzuty. Decyzją miejscowej prokuratury zostali oddani pod dozór Policji. Sprawa wkrótce trafi do sądu.

Wszystko rozpoczęło się w minioną sobotę około godziny 22:30. Dyżurny Komisariatu Policji w Nieporęcie odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w Nieporęcie na ul. Zegrzyńskiej. Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali dwóch nietrzeźwych i agresywnych mężczyzn. Nie potwierdzili kolizji natomiast jak ustalili prawdopodobnie jeden z mężczyzn urwał lusterko w samochodzie zgłaszającego drugi natomiast uderzył go w nos, powodując krwotok.

W trakcie interwencji Kamil i Rafał P. wulgarnymi słowami znieważyli interweniujących wobec nich policjantów. Rafał P. próbował wręczyć policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kamil P. natomiast naruszył nietykalność cielesną policjantów, szarpiąc ich za mundur.

Resztę nocy bracia spędzili w policyjnym areszcie. Obaj usłyszeli już zarzuty. Kamil P. za uszkodzenie lusterka w samochodzie, znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Rafał P. natomiast za spowodowanie uszkodzenia ciała, uderzenia pokrzywdzonego mężczyzny pięścią w nos, znieważenie funkcjonariuszy, i usiłowanie wręczenia im korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Bracia- obaj mieszkańcy powiatu legionowskiego decyzją Prokuratury Rejonowej w Legionowie zostali oddani pod dozór Policji. Będą musieli raz w tygodniu stawiać się w komisariacie w Nieporęcie. Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów. O tym jaką poniosą karę zdecyduje sąd.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.