Nieletnia wpadła na kradzieży, jej pełnoletnia koleżanka miała przy sobie narkotyki

W sobotni wieczór policjanci zatrzymali dwie osoby. 16-latka odpowie za kradzież sklepową, zaś 18-latka poniesie odpowiedzialność karną za posiadanie środków odurzających. Teraz obiema zatrzymanymi zajmie się sąd.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów w Legionowie. Pracownicy ujęli tam dwie kobiety podejrzane o kradzież. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że 16-latka próbował ukraść piwo, a kilka minut wcześnie ukradła chusteczki nawilżające. Monitoring nie zarejestrował, aby towarzysząca jej 18-latka dokonała kradzieży, jednak bardzo denerwowała się policyjną interwencją.

Szybko okazało się, że co było powodem jej niepokoju. W bagażu podręcznym kobiety, funkcjonariusze ujawnili plastikowe pudełko z zwartością suszu roślinnego. Narkotester potwierdził, iż jest to marihuana. Kobiety zostały przewiezione do komendy. 18-latka trafiła do policyjnego aresztu, zaś nieletnia został przekazana pod opiekę ojcu.

Po zebraniu materiału dowodowego 18-latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Nieletnia za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym, do którego policjanci z zespołu do spraw nieletnich legionowskiej komendy przekazali materiały sprawy.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.