Nieletni wpadł z narkotykami

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, patrolując teren miasta zatrzymali 17–latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Późniejsze badanie potwierdziło, że znaleziony w jego plecaku susz to marihuana. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Do zdarzenia doszło 28 lipca, gdy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie kontrolowali na terenie miasta te miejsca, w których gromadzi się młodzież. Około godziny 3:15 na ulicy Kolejowej mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn stojących na chodniku i nerwowo się rozglądających. Podczas próby wylegitymowania jeden z młodych mężczyzn zaczął uciekać. Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania 17–letniego mieszkańca Legionowa.

W trakcie czynności mundurowi, w saszetce uciekiniera ujawnili 4 zawiniątka suszu roślinnego. W związku z podejrzeniem posiadania substancji zabronionych nieletni został zatrzymany, a następnie doprowadzony do legionowskiej komendy. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana. Nieletni po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę matki.

Materiały dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się nieletni zostały przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Legionowie.

Policjanci apelują do rodziców o szczególna czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem, zwłaszcza podczas wakacji, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia stanowi to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi również czyn karalny.

asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.