Mimo braku uprawnień wsiadł za kierownicę

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, którego wczoraj zatrzymali policjanci legionowskiej drogówki. Mężczyzna kierował audi mimo decyzji samorządu terytorialnego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mieszkaniec stolicy odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, na terenie gminy Wieliszew, zatrzymali do kontroli audi. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały one cofnięte w sierpniu br. na podstawie decyzji administracyjnej w związku z przekroczeniem dopuszczalnego limitu punktów przez kierującego.

Zgodnie z dyspozycją art. 180a kodeksu karnego każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

kom. Justyna Sopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.