69-latek ukarany za wywołanie alarmu pożarowego w Centrum Komunikacyjnym

W niedzielę (15.10) chwilę po godzinie 18:30 na terenie Centrum Komunikacyjnego rozległ się alarm pożarowy. Po chwili na miejscu pojawiły się zastępy Straży Pożarnej z JRG Legionowo oraz OSP Legionowo i patrol Policji. Sprawca alarmu został ukarany.

W chwili załączenia się alarmu, źródło zagrożenia zostało zlokalizowane w toalecie męskiej. Okazało się, że znany służbom 69-latek postanowił zapalić papierosa w kabinie toalety. Alarm pożarowy spowodował ewakuację budynku oraz interwencję służb ratunkowych. Po chwili na dworcu pojawił się zastęp gaśniczy i specjalistyczny podnośnik z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Legionowie. Zaalarmowani zostali również druhowie z OSP Legionowo, którzy do akcji wyjechali ciężkim zastępem gaśniczym. Alarm został po chwili odwołany a sprawca zdarzenia ujęty przez operatora monitoringu i przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi Policji.

– Funkcjonariusze po ustaleniu okoliczności zdarzenia, nałożyli mandat karny na 69-letniego mieszkańca Legionowa – przekazała naszej redakcji kom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.