Masaże i zabiegi relaksacyjne. Poznaj ich rodzaje oraz wpływ na Twoje ciało

Marzy Ci się masaż, ale nie wiesz jaki rodzaj zabiegu wybrać? Sprawdź na czym polegają 3 poszczególne zabiegi relaksacyjne i jakie działanie się im zawdzięcza. Dowiedz się, jak długo trwa masaż i w jakich przypadkach wskazane jest, abyś odbywał go regularnie.

Często porównuje się wpływ masażu na nasz organizm do niezwykłych efektów, jakie można otrzymać dzięki uprawianiu sportów. Pobudzenie, poprawa krążenia i lepsze samopoczucie to tylko niektóre z tych zalet. Być może dlatego coraz więcej osób regularnie korzysta z masażu. Okazuje się, że sportowcy, ludzie starsi, a także osoby chcące się odchudzić to najczęstsi goście w gabinetach masażystów.

Intensywny wysiłek fizyczny 

Aby rozluźnić mięśnie i przeciążone stawy warto jest odbyć relaksacyjny masaż 1-2 razy w tygodniu. Taka częstotliwość wskazana jest zwłaszcza przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych i bieganiu. Dzięki takiemu masażowi będziemy w stanie o wiele szybciej odzyskać siły po wzmożonych treningach. Dla sportowców szczególnie zalecany jest odcinkowy masaż tych partii ciała, które najbardziej pracowały podczas aktywności. Masaż tego typu może trwać od 20 minut nawet do 1,5 godziny i pomaga zmniejszyć przewlekłe napięcie mięśni oraz wyeliminować mikrourazy (źródło:http://perlapoludnia.pl/).

Bóle kręgosłupa

W przypadku bólu pleców i napięcia w okolicy krzyżowej kręgosłupa często zaleca się tzw. masaż leczniczy kręgosłupa. Jego celem jest zniwelowanie niepotrzebnego napięcia po obu stronach kręgosłupa. Wzmocnienie słabych mięśni oraz ich stabilizacja poprzez odpowiedni ucisk, pozwala spowolnić nieco zużycie poszczególnych kręgów i dysków. Przed wykonaniem tego zabiegu zazwyczaj odbywa się wywiad z klientem, aby dokładnie zlokalizować źródło bólu i skupić się na nich podczas masażu o odpowiednio dobranym stopniu intensywności i sile nacisku.

Modelowanie sylwetki

Często nie zdajemy sobie sprawy, że to nie tyle wszelkiego rodzaju balsamy antycellulitowe czy przeciw rozstępom mają zbawienny wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry co odpowiednie ich wcieranie i wklepywanie w ciało! Dzięki umiejętnie wykonanemu intensywnemu masażowi możemy też pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz dodać naszej skórze nieco więcej elastyczności i jędrności. Udowodniono, że masaż znacznie wpływa na przyspieszenie spalania tłuszczu w organizmie. Po zabiegu wymasowana skóra jest widocznie nawilżona i gładka.

Tak naprawdę każdy masaż można zaliczyć do zabiegu niezwykle odprężającego nasze ciało. Każdy tego typu zabieg niweluje zmęczenie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Długa jazda samochodem czy też siedzenie w jednej pozycji w pracy, powoduje nieprzyjemne bóle i napięcia mięśni, które dopiero dobrze wykonany masaż pomaga skutecznie złagodzić.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.