Legionowski: 7 zdarzeń drogowych

Tylko wczoraj legionowscy policjanci drogówki wzywani byli do 7 zdarzeń drogowych. Na terenie naszego powiatu zaistniały 2 wypadki i 5 kolizji. Do wypadków doszło w Legionowie. Do szpitala trafiła 29-letnia kobieta i 21-letni mężczyzna. Policja apeluje o rozsądną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj o godz. 10.00 legionowscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Krasińskiego. Na miejscu okazało się, że prawdopodobnie kierujący samochodem marki kia 58-letni mężczyzna nie zastosował się do znaku pionowego „ustąp pierwszeństwa” doprowadzając do zdarzenia z suzuki. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka suzuki i została przewieziona do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Po godz. 16.00 do kolejnego wypadku doszło tym razem na wiadukcie na ul. Zegrzyńskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 36-letni kierujący audi jadąc w kierunku Zegrza nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył poprzedzającego go opla vectra, a ten przemieścił się i uderzył w tylni zderzak forda, który z kolei uderzył w opla insignia. 21-letni kierujący oplem vecra trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Aktualnie w legionowskiej komendzie prowadzone są dochodzenia w sprawie tych zdarzeń drogowych, które wykażą dokładne okoliczności i osoby winne wypadków.

Wczoraj ponadto na terenie powiatu legionowskiego doszło jeszcze do 5 niegroźnych kolizji. Przyczyny to nadmierna prędkość, nieustąpienia pierwszeństwa i niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewrów na drodze.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do przepisów kodeksu drogowego. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.