Legionowski: 3 incydenty wyborcze

W powiecie legionowskim zakończyło się już głosowanie w lokalach wyborczych. Mieszkańcy w drugiej turze wybierali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Sondażowe wyniki podane zostaną dopiero po zakończeniu ciszy wyborczej o 22:30. W jednym z Lokali  Wyborczych w kraju, zmarła 80 letnia kobieta. Głosowanie było przerwane i dlatego Państwowa Komisja Wyborcza wydłużyła ciszę wyborczą do 22:30.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, policjanci otrzymali 3 zgłoszenia o naruszeniu ciszy wyborczej.

Ulotki i banery

W Nieporęcie jeden z mieszkańców zgłosił ze do skrzynki pocztowej, wrzucono mu ulotkę z jednym z kandydatów. W Legionowie na ulicy Sowińskiego, pojawił się baner z sylwetką jednego z kandydatów. Jak informuje asp. Emilia Kuligowska z KPP Legionowo – policjanci wyjaśniają czy doszło do wykroczeń z artykułów 295 i 298 kodeksu wyborczego.

Trzeci incydent miał polegać  na wyłożeniu w jednym ze sklepów w Legionowie, ulotek jednego z kandydatów. Policjanci nie potwierdzili takiego zdarzenia, gdyż sprzedawca poinformował że ulotki leżały od kilku dni.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.