Legionowo/Płońsk: Patryk W. zatrzymany w sprawie kradzieży

22-letni Patryk W. został zatrzymany przez legionowskich kryminalnych. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kradzieży motoroweru marki Yamaha. Czynu tego dopuścił się 5 lutego br. O wymiarze kary dla mieszkańca Płońska zdecyduje Sąd.

W minioną środę legionowscy policjanci dokonali zatrzymania na teren Płońska Patryka W. Mężczyzna ten kilka dni wcześniej na terenie Legionowa dokonał kradzieży motoroweru marki Yamaha.

W dniu 5 lutego 2016 roku w legionowskiej komendzie została zgłoszona kradzież motoroweru. Według poszkodowanego, w tym dniu umówił się z nim mężczyzna, który był zainteresowany kupnem jednośladu, który on wcześniej „wystawił” na portalu ogłoszeniowym. Młody człowiek po obejrzeniu motocykla poprosił o możliwość przejechania się nim przed sformalizowaniem umowy. Jednakże ów mężczyzna wykorzystał łatwowierność właściciela i odjechał motorowerem nie uiszczając należności. Na podstawie złożonego zawiadomienia policjanci podjęli natychmiastowe działania aby zabezpieczyć jak najwięcej dowodów w sprawie zaistniałego przestępstwa. Zebrane przez kryminalnych informacje przyczyniły się do zatrzymania 22-letniego mężczyzny.

Wyniku podjętych czynności Patrykowi W. przedstawiono zarzut kradzieży jednośladu wartości 5800 złotych. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa, skradziony motorower sprzedał za 500 złotych. Utracone mienie wróciło już do prawowitego właściciela. W dniu wczorajszym usłyszał również zarzut tzw. „paser”, który przyjął mienie z niewiadomego pochodzenia. O wymiarze kary dla mieszkańców Płońska zdecyduje Sąd.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.