Legionowo: Znęcał się nad żoną oraz groził córce

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych zastosował prokurator wobec mieszkańca Legionowa. Mężczyzna znęcał się psychicznie nad żoną oraz groził córce. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

69-latek znęcał się psychicznie nad swoją żoną, a także groził córce. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których, wyzywał i poniżał żonę. Zakłócał kobiecie spoczynek nocny oraz wypędzał z domu. Podczas jednej z awantur groził uszkodzeniem ciała również swojej pełnoletniej córce. Pokrzywdzone sprawę postanowiły zgłosić na Policję.

Funkcjonariusze odizolowali sprawcę przemocy od pokrzywdzonych i osadzili go w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 69-latkowi zarzutów znęcania się i kierowania gróźb karalnych.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru Policji oraz nakazał opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z żoną i zakazał zbliżania się do obu pokrzywdzonych kobiet.

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny!

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.