Legionowo: Zmiany w Centrum

Ruszyła inwestycja u zbiegu ulic Mickiewicza, Kazimierza Wielkiego i Jagiellońskiej. „BUDREM” Sp. z o.o wybuduje tam kameralne osiedle oraz pawilon handlowo – usługowy. Inwestor usuwa kolidujące z projektem drzewa, w przeważającej większości te o niskiej wartości przyrodniczej. W zamian zostaną nasadzone nowe, a najcenniejsze gatunki zostaną przesadzone w inne miejsce.

Działka, która przez lata stała odłogiem, została sprzedana rok temu za 11 mln zł polskiej spółce Budrem. Inwestor ma doświadczenie na terenie Legionowa – wybudował na os. Piaski market Kaufland, zgadzając się na ustępstwa na prośbę okolicznych mieszkańców. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługi oraz teren parków i zieleńców. Inwestor zaplanował budowę dwóch kameralnych bloków mieszkalnych oraz 1-kondygnacyjnego budynku handlowo – usługowego. Główny wjazd do tego ostatniego zlokalizowany będzie od ul. Jagiellońskiej, mieszkańcy dwóch nowych bloków korzystać będą z wjazdu od strony ul. Mickiewicza.

– W związku z budową bloku zezwoliliśmy na usunięcie 80 drzew. Najcenniejsze – dwa dęby, dwa jesiony, jeden wiąz i jedna jodła zostaną przesadzone w inne miejsce. Inwestor ma obowiązek nasadzić 73 nowe drzewa – mówi kierownik Referatu Ochrony Środowiska Robert Wieczorek. – W związku z budową pawilonu handlowo – usługowego zezwoliliśmy na usunięcie 62 drzew. Zobowiązaliśmy inwestora do przesadzenia trzech dębów i jednego jesionu i nasadzenia 31 drzew.

Spośród 142 drzew przeznaczonych do usunięcia większość – czyli 106 sztuk – to te o niskiej wartości przyrodniczej, czyli klony jesionolistne, grochodrzewy (tzw. akacje) oraz obce gatunki topoli. Wycięte drzewa zostaną zastąpione 104 nowymi nasadzeniami, a opłata za wycinkę – ponad 200 tys zł – będzie przeznaczona na działania miasta związane z ochroną środowiska.

Warto zaznaczyć, że zielony teren pomiędzy nowymi blokami przy ul. K. Wielkiego pozostanie zalesiony, gdyż jest to wymagana zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego powierzchnia biologicznie czynna.

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.