Legionowo: Zmiany na stołówce w ZSO2

Skończyły się ferie zimowe i nadszedł czas, by wrócić do szkoły. W niektórych legionowskich szkołach czas wolny od zajęć lekcyjnych został wykorzystany bardzo pracowicie. Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przywitała, po gruntownym remoncie i zmianach organizacyjnych, nowa stołówka.

Od 15 lutego 2016 r. wyżywienie uczniów w szkole prowadzi firma Rebus Sp z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Chotomowskiej, ul. Lipowa 36 D. Jak zapewnia dyrektor placówki Maria Serdeczna, prowadzenie stołówki przez ajenta ma na celu podniesienie jakości i atrakcyjności serwowanych posiłków i ewentualne zwiększenie liczby żywionych.

Dzięki zmianom uczniowie będą mieli możliwość zamawiania obiadów na wybrane dni tygodnia, a w przypadku specjalnych zamówień podyktowanych względami zdrowotnymi również możliwość zakupu posiłków dietetycznych (np. diet bezglutenowych czy bez mlecznych). Prezydent Piotr Zadrożny, w towarzystwie radnego Andrzeja Piętki, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz dyrektor szkoły, nie tylko zapoznał się z warunkami w stołówce, ale również wykupił obiad i sprawdził jakość oferowanej żywności.

Zmiany są korzystne także dla rodziców, których dzieci jedzą obiady w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Będą oni mogli dokonywać płatności przelewem na konto bankowe firmy, a w przypadku choroby zgłosić nieobecność dzień przed absencją (w sytuacjach wyjątkowych do godz. 8.00 w danym dniu telefonicznie lub sms – em).

Koszt obiadu dla ucznia wynosi 5 zł (Gmina Legionowo dopłaca 1,90 zł), zaś cena za obiad dla pracowników, emerytów i rencistów wynosi 6,90 zł. Tytułem czynszu najmu firma Rebus Sp z o.o. zobowiązana będzie do zapłaty w skali miesiąca kwoty 620,00 zł (w lipcu i sierpniu 155,00 zł) oraz opłaty ryczałtowej za koszty dostarczania mediów.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.