Legionowo: Złodziej rowerów w rękach policji

Na słowa uznania zasłużył mieszkaniec Legionowa, który na ulicy zaważył mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru i bezzwłocznie ujął złodzieja a następnie przekazał go w ręce mundurowych. Dzięki czujności i właściwej postawie obywatelskiej mężczyzny, 26-latek mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie za kradzież, która zagrożona jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zadzwonił mężczyzna i poinformował, że ujął złodzieja roweru. Pod wskazany adres natychmiast został skierowany policyjny patrol, aby zweryfikować otrzymane zgłoszenie. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz 26-letniego mężczyznę. Tuż obok stał rower.

Zgłaszający oświadczył mundurowym, że ujęty przez niego mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł rower należący do jego sąsiada. Mężczyzna złodzieja rozpoznał, gdyż wcześniej obejrzał zapis z monitoringu osiedlowego, który zarejestrował całe zdarzenie. Kiedy więc zauważył złodzieja na ulicy natychmiast postanowił go ująć i powiadomić Policję. Jak ustali mundurowi rower, którym obecnie poruszał się 26-latek również pochodził z przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania ujawnili kolejny skradziony rower. Oba jednoślady zostały zabezpieczone i trafiły do policyjnego depozytu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu wołomińskiego trzy zarzuty kradzieży rowerów o łącznej wartości 2800 złotych. 26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mundurowi nie wykluczają przedstawienia mężczyźnie kolejnych zarzutów.

Postawa mieszkańca Legionowa zasługuje na słowa najwyższego uznania. Jednoślady wkrótce wrócą do właścicieli, a sprawca odpowie za swoje nieodpowiedzialne postępowanie.

Podziel się z innymi