Legionowo: Zamknięcie przejazdu na Parkowej

PKP podało termin zamknięcia przejazdu na ul. Parkowej-Wyszyńskiego w Legionowie. 8 maja przeprawa przez tory przestanie funkcjonować. Dzisiaj (4.05) ruszył bezpłatny autobus dowozowy dla mieszkańców III Parceli i Przystanku.

Na piątek 8 maja PKP PLK zwołała komisję, która dokona formalnej likwidacji przejazdu w ulicach Parkowa-Wyszyńskiego. Kolejnym krokiem będzie przekazanie wykonawcy placu budowy, aby mógł przystąpić do prac rozbiórkowych.

Tunelem lub wiaduktem

Od tego dnia (piątek) zmotoryzowani i rowerzyści korzystać będą mogli z położonego w pobliżu tunelu w ciągu Alei Róż i ul. Krakowskiej, lub zlokalizowanych nieco dalej: wiaduktu na ul. Warszawskiej lub przejazdu na ul. Polnej.

Piesi na Kozłówce lub PKP Przystanek

Piesi mogą przedostać się przez tory pobliskim przejściem na Kozłówce lub przejściem podziemnym przy stacji Legionowo-Przystanek. Niezwłocznie po zakończeniu prac rozbiórkowych i odbiorów technicznych na plac budowy zostanie wprowadzony wykonawca, który na zlecenie Powiatu Legionowskiego wybuduje kładkę pieszo-rowerową w miejscu dawnego przejazdu.

Bezpłatny autobus do stacji PKP

Od poniedziałku 4 maja rozpoczęła kursowanie bezpłatna linia dowozowa dla mieszkańców, finansowana przez Miasto. Autobus będzie jeździł na trasie: Stacja PKP Legionowo – Kościuszki – Piłsudskiego – Jagiellońska – Krakowska – tunel Al. Róż – Al. Legionów – Wyszyńskiego – Kolejowa – Żelazna – Narutowicza – Wyszyńskiego – Al. Legionów – Al. Róż tunel – Krakowska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Stacja PKP Legionowo. Zaplanowano 20 kursów dziennie, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 5.30 – 20.30, zgodnie z rozkładem jazdy modyfikowanym i skoordynowanym z rozkładem linii kolejowych KM i SKM. Po zakończeniu budowy kładki linia ma być wydłużona do Osiedla Młodych.

Utrudnienia przy remoncie ulic

Jednocześnie nadal trwają prace modernizacyjne na ul. Krakowskiej i Sobieskiego. Powiat stara się zminimalizować utrudnienia dla kierowców, związane z tą inwestycją, dlatego prace zaplanowano tak, by niezbędne zamknięcia poszczególnych odcinków drogi dla ruchu kołowego były jak najkrótsze.

Harmonogram prac na ul. Krakowskiej i Sobieskiego:

16.04. do 25.05. – odcinek od ronda Poniatowskiego do ul Piastowskiej (przy zamkniętym ruchu na odcinku)

18.04. do 12.05. –odcinek od ronda przy ul. Parkowej do ul. Krasińskiego (przy zamkniętym ruchu na odcinku) – dopuszczony jest ruch lokalny i dojazd do posesji

22.04. do 01.06. – przebudowa sieci energetycznej na całym odcinku

07.05. do 01.06. – przebudowa skrzyżowania ulic Krasińskiego i Sobieskiego (przy zamkniętym dla ruchu skrzyżowaniu)

26.05. do 30.06. – przebudowa ul. Krakowskiej od tunelu do ul. Parkowej – w tym okresie będzie obowiązywał na tym odcinku ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.