Legionowo: Zamieszki pod Komendą Policji

W niedzielny wieczór (15.03) pod Komendą Powiatową Policji w Legionowie rozegrały się sceny które do tej pory legionowianie mogli oglądać wyłącznie na ekranach telewizorów. Choć zapowiadane na godzinę 20  palenie zniczy miało przebiegać spokojnie to jednak część osób wszczeła awanturę w skutek czego musiała interweniować policja.

20:00

Na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Jagiellońską palone są znicze. Wszyscy chcą uczcić zmarłego w poniedziałek Rafała W.  W spotkaniu uczestniczy bez mała tysiąc osób. Grupa młodych ludzi wykrzykuje obraźliwe słowa pod kierunkiem policjantów.

20:25

Ojczym zmarłego Rafała wszedł do budynku policji i chce rozmawiać z komendantem. Domagam się aby zawieszeni zostali funkcjonariusze którzy brali udział w interwencji. Zamiast komendanta do oczekujących w holu komendy wychodzi Mariusz Mrozek – rzecznik Komendy Stołecznej Policji.


20:45

W stronę budynku przy Jagiellońskiej lecą kamienie i jajka. Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Piasecznie w pełnej gotowości czekają na terenie komendy.

21:00

Do działań w celu zapewniania ładu i porządku publicznego włączono Oddziały Prewencji Policji. W stronę policjantów i budynku komendy lecą kamienie i jajka. Jeden z policjantów zostaje ranny w głowe.

21:10

Policja wprowadziła czerwony alarm. Do Legionowa ściągają setki policjantów.  Są pierwsze zatrzymania wśród osób atakujących policjantów.

 21:15

Policjanci zdecydowali się użyć gazu pieprzowego. Tłum rozbiegł się w pobliże ulicy Kazimierza Wielkiego. Cały czas policjanci bronią budynku komendy w  której wybito kilka szyb.

21:35

Na ulicach dalej toczy się regularna wojna z policją. Z Warszawy przyjechała armatka wodna.

22:05

Policjanci nagrywają okolice komendy z powietrza wykorzystując drona. Na miejsce akcji przybył starosta legionowski Jan Grabiec oraz zastępca prezydenta Piotr Zadrożny.

n24P3159341

 22:20

Kolejne zatrzymane osoby doprowadzane są do budynku Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

23:00

Na terenie miasta powoli zaczyna zapanowywać spokój. Miasto rozpoczyna liczenie strat spowodowane wybrykami chuligańskimi.
Do Komendy Powiatowej Policji doprowadzono 5 osób które zostały zatrzymane i będą przesłuchiwane. Ranny został jeden policjant.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek

W poniedziałek (09.03) około godziny 14:30 funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, na ulicy Sowińskiego, przystąpili do interwencji wobec trzech młodych osób. W pewnym momencie jeden z legitymowanych mężczyzn uciekł. W trakcie pościgu połknął zawiniątko w którym była marihuana. Po zatrzymaniu  osunął się na ziemię i doszło u niego do zatrzymania akcji serca. O sprawie jako pierwszy napisał Nowodworski24  pokazując zdjęcia z akcji policji

n24DSC_0006

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.