Legionowo: Zabezpieczono dopalacze

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wspólnie z legionowskimi policjantami przeprowadzili kontrolę jednego ze sklepów w Legionowie w zakresie ujawnienia dopalaczy. W trakcie czynności stwierdzono, że w kontrolowanym obiekcie znajdował się wprowadzany do obrotu produkt, co do którego zachodzi podejrzenie, że jest środkiem zabronionym. Ujawniono i zabezpieczono 34 sztuki torebek foliowych z suszem roślinnym koloru zielonego. Towar zostanie poddany szczegółowym badaniom.

W minioną środę pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wspólnie z legionowskimi funkcjonariuszami skontrolowali sklep w Legionowie, w związku z podejrzeniem, że mogą tam znajdować się tzw. dopalacze. W trakcie kontroli stwierdzono wprowadzanie do obrotu produktu, co do którego zachodzi podejrzenie, że jest środkiem zabronionym. Zabezpieczono 34 sztuki torebek foliowych z suszem roślinnym koloru zielonego. Ujawniony produkt poddany zostanie badaniu w laboratorium.

Kontrole obiektów wprowadzających do obrotu wskazane środki przeprowadzane są w oparciu o przepisy Ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Działania w ramach ogólnopolskiej akcji walki z dopalaczami prowadzone są od kilku lat. Zażywanie tych produktów jest niebezpieczne i może prowadzić do zatrucia organizmu, a nawet do śmierci.

Sprawę w związku z zatrzymanym produktem prowadzi legionowski Sanepid, który podejmie dalsze decyzję jako organ uprawniony do prowadzenia postępowań w sprawach ujawnianych tzw. dopalaczy.

Postępowanie karne będzie wszczęte, gdy zostanie stwierdzone, że badany zabezpieczony środek jest substancją psychoaktywną wskazaną w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci po raz kolejny apelują zwłaszcza do młodych ludzi, którzy kierując się ciekawością i chęcią przeżycia nieznanych doznań, najczęściej sięgają po dopalacze. Zażywanie takich środków sprzedawanych często pod postacią tabletek lub mieszanek do palenia jako produkty dla kolekcjonerów mogą skutkować ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.